دسته بندی نشده

آردوینو یا Arduino

آردوینو ( Arduino  ) یک برد اپن سورس مناسب برای نمونه سازی می باشد و بر اساس سخت افزار و نرم افزار منعطف و ساده پایه ریزی و طراحی شده است. اگر شما دانشجو ،هنرمند، طراح و یا علاقه مند به سرگرمی و  یا ایجاد سیستم های تعاملی هستید حتی با تجربه  و دانش بسیار اندک در حوزه الکترونیک می توانید از آردوینو برای ایجاد پروژه خود استفاده نمایید!

آردوینو ( Arduino  ) می تواند محیط اطرف را یا استفاده از سنسور های مختلف احساس کند! می تواند بر محیط اطراف خود با استفاده از لامپ ها، موتور ها و سایر محرک ها تاثیر گزاری کند. میکروکنترل بکار رفته بر روی برد آردوینو بر اساس زبان برنامه نویسی آردوینو  و محیط ویژه کدنویسی آن برنامه ریزی شده است و شما برای کد نویسی به هیچ نرم افزار جانبی و یا کامپایلر دیگری نیاز ندارید. پروژهای آردوینو می توانند به صورت stand-alone و یا مرتبط با سایر نرم افزار های کامپیوتر شخصی شما باشد. برای مثال شما می توانید فرمان های خود را برای کنترل موتور ها از طریق پورت USB ارسال نموده و یا داده های سنسورها را نیز از همین پورت دریافت نمایید.

شما می توانید برد را خودتان ساخته و یا برد آماده  را از فروشگاه خریداری نمایید. نرم افزار به صورت رایگان قابل دانلود می باشد. طرح های مرجع سخت افزار برد نیز تحت لایسنس open-source  قابل دسترس می باشد و شما آزادانه می توانید آن را مطابق با نیاز های خود تغییر دهید !

دانلود نرم افزار آردوینو ( Arduino )

 شروع به کار

برای شروع متناسب با سیستم عامل و نوع برد خود می توانید یکی از لینک های زیر را دنبال نمایید: WindowsMac OS X یا Linux;  Arduino NanoArduino  و اگر از شیلد ها استفاده می نمایید: MiniArduino BTLilyPad ArduinoXBee shield.

آموزش و یادگیری

مثال های مربوط به نحوه کارکرد زبان کد نویسی آردوینو و مولفه های مرتبط.

راهنمای مرجع

مرجع زبان برنامه نویسی  آردوینو، مجموعه ای از کتابخانه ها برای کارکردن با انواع مختلف سخت افزار; یک مقایسه با سایر بردهای مورد استفاده جهت نمونه سازی و اطلاعات درباره مولفه های برد آردوینو

راهنمای سخت افزار

اطلاعات درباره سخت افزار آردوینو، شامل طرح های مرجع آن  (EAGLE files).

برگرفته شده از www.arduino.ir

با تشکر S_Ahmad

برچسب ها

سید احمد موسوی

پیر منم جوان منم___تیر منم کمان منم___یار مگو که من منم___من نه منم، نه من منم___گر تو تویی و من منم___من نه منم، نه من منم___عاشق زار او منم___بی دل و یار او منم___یار و نگار او منم___غنچه و خار او منم___لاله عذار او منم___چاره ی کار او منم___بر سر دار او منم___من نه منم، نه من منم___باغ شدم ز ورد او___داغ شدم ز پیش او___لاف زدم ز جام او___گام زدم ز گام او___عشق چه گفت نام او___من نه منم، نه من منم___دولت شید او منم___باز سپید او منم___راه امید او منم___من نه منم، نه من منم___گفت برو تو "شمس" حق___هیچ مگو ز آن و این___تا شودت گمان یقین___من نه منم، نه من منم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن