دسته بندی نشده

منتخبين داوري نهايي سیزدهمین جشنواره جوان خوارزمي

با سلام

به نقل از دبیرخانه جشنواره جوان خوارزمی وزارت از 24860 طرح، 93 طرح به مرحله نهایی راه یافتند که از میان آنها در گروه روباتیک تیم های:

مین یاب روبوتوس ، شبیه سازی دو بعدی روبوتوس ، شبیه سازی دو بعدی 051

که همگی از شهر مشهد و از بچه های انجمن فعالان روباتیک می باشند ، دیده می شود . طرح ها و طراحان برتر کشوری در 25 آبان ماه از طریق رسانه های گروهی معرفی خواهند شد.

توضیح نحوه داوری نهایی :

این 93 طرح در گروه های مختلفی از جمله : روباتیک، نانوتكنولوژي، برق و الكترونيك، كامپيوتر، مكانيك، عمران و   هستند.

این گروه ها ممکن است دارای زیر شاخه باشند ؛ مانند روباتیک که زیرشاخه هایی مثل : مین یاب، امدادگر، شبیه سازی ها، فوتبالیست ها و … دارد.

ملاک داوران نوآوري ها و نكات برجسته طرح هاست. بدین جهت ممکن است طرحی نوآوری و خلاقیت خاصی نداشته باشد.از این رو به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

دوران هر طرح را در هر رشته و گرایش بررسی می کنند و در صورت کسب امتیاز بالا از سوی داوران آن طرح به عنولان طرح برتر آن گرایش برگزیده می شود. این بدین معنی است که هر زیر شاخه ای از گروه های مختلف می تواند طرح برتر داشته باشد حتی ممکن است طرح برتر نداشته باشد یا فقط یک یا دو طرح برتر داشته باشد که موجب شود فقط مقام اول و دومی برای آن شاخه بوجود آید.

قابل ذکر است که هر طرح فقط در زیر شاخه خود بررسی می شود ، نه این که مثلا زیر شاخه مین یاب را با زیر شاخه فوتبالیست و ..  از نظر نوآوری و خلاقیت بررسی کنند. همچنین این طور نیست که کل 93 طرح از زمینه های مختلف را با یکدیگر از لحاظ نوآوری و خلاقیت قیاس کنند و بهترین ایده را انتخاب نمایند. (این را گفتم چون سوال خیلی ها بوده)

منبع سایت جشنواره جوان خوارزمی و دبیرخانه آن

با تشکر S_Ahmad

برچسب ها

نوشته های مشابه

6 thoughts on “منتخبين داوري نهايي سیزدهمین جشنواره جوان خوارزمي”

    1. اشتباه نکنید!!!!
      اول از همه دبیرخانه های استان و سپس طراحان از این خبر آگاه شده اند.
      و طبق دستور دبیر خانه کل از هر طرح باید یک فیلم 5 دقیقه ای تهیه و ارسال می شد که حتما انجام شده….

  1. امروز یکی از اعضای گروهمان با دبیرخانه تماس گرفت گفتند تا روز مراسم(!) هیچ اسامی اعلام نمیکنند، ولی احتمال میدم به 93 طرح تا الآن برای تکمیل مدارک اطلاع داده باشند، در هر حال مبارکشان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن