نتایج نخستین مسابقات روباتیک دانش‌آموزان و دانشجویان کشور

در رشته تعقیب خط از میان ‌۱۲۶ تیم دانشجویی و ‌۶۱ تیم دانش‌آموزی، تیم‌های دبیرستان پسرانه علامه حلی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی یزد و دبیرستان پسرانه شماره ۲ علامه حلی تهران به ترتیب اول تا سوم شدند.

۰

۰

۰


در رشته لابیرنت هم در بین ‌۴۴ تیم دانشجویی و ‌هفت تیم دانش‌آموزی تیم‌های دانشگاه نبی‌اکرم (ص) تبریز(پسران)، دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد (دختران) و دانشگاه شهید چمران الف(پسران) به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در رشته میکروماوس نیز که برای اولین بار در کشور در مشهد صورت می‌گرفت در میان ‌۲۵ تیم دانشجویی و ‌۸ تیم دانش‌آموزی، تیم‌های دانشگاه علم صنعت تهران(پسران)، پژوهشسرای روباتیک مشهد (پسران) و دانشگاه صنعتی شریف تهران(دختران) حائز رتبه‌های نخست تا سوم شدند.


گفتنی است، مسابقات رشته میکروماوس به لحاظ کلی شبیه به لایبرنت است و مسابقات جهانی maze نیز به همین روش انجام می‌شود.
هدف از این مسابقه نیز یافتن مرکز زمین در کوتاه‌ترین زمان توسط روبات می‌باشد که در مرحله مقدماتی و فینال انجام می‌شود.
در این مسابقه ربات‌ها باید دارای ساختار پیچیده‌تری باشند به طوری که نباید هیچگونه ارتباطی با خارج زمین مسابقه داشته باشند و حتی برای تامین انرژی مورد نیازشان از باتری استفاده کنند.
مسابقات میکروماوس در حال حاضر فقط در دو کشور استرالیا و کانادا به صورت گسترده برگزار می‌شود و اجرای آن در مشهد و برای نخستین بار در ایران، قابل اهمیت است.
بنابر اعلام ستاد برگزاری مسابقات به تیم‌های اول تا سوم منتخب به ترتیب پنج، هفت و ۱۰ میلیون ریال جوایز نقدی به همراه تندیس اهدا شد.

قابل ذکر است که موسسین این انجمن هم همین دوستان هستند

موضوعات مرتبط و یا مشابه:

 

تاريخ: ۲۲ دی ۱۳۸۹ ۴ نظر   4,133 بازدید